Неизвестни факти за BUBARSTVO

Неизвестни факти за Bubarstvo

Неизвестни факти за Bubarstvo

Blog Article

Особено негативно върху бубарството в България се е отразила и приватизацията на дружествата, занимаващи се с изкупуване и преработка на пашкули, които на практика спряха тази дейност след като преминаха в ръцете на новите си частни собственици.

Същността на бубарското производство представлява само по себе си едно биологично фермерство, се казва в научен доклад.

Мащабна спецакция скова България, има много арестувани СНИМКИ

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

Земите, на които това ще се случи, са собственост на клъстъра на база публично-частно партньорство

За да могат все пак посетителите на Мандрица да се докоснат до бубарството, Светослава е отворила за посещение с демонстративна цел стара бубарска къща в селото.

Ново: Данъчните ще разрешат стоката да излиза от градините без точно тегло

Дълги години произведените пашкули в България са били изкупвани от търговци от Одрин и Бубарство Солун и от търговци от Италия.

Дезинфекцират се помещенията за бубохранене, както и местата за съхранение на черничевия лист и площадката/ помещението за подготовка на храната.

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Това стимулира жителите на Свиленград да се занимават с тази дейност и тя се превръща в основе поминък за хората в региона.

В него тя се превръща в какавида. Този етап от развитието се нарича узряване и производителите завършват работата си по отглеждане на бубите.

Част от материалната база на бубарството, като черничеви дървета, помещения и инвентар за бубохранене, е запазена;

Report this page